03-6054554

הצטרפו אלי לפייסבוק

Visit Us On Facebook

מה קורה כשמערבים הורים בסכסוך בין בני זוג?

דף הבית בלוג מה קורה כשמערבים הורים בסכסוך בין בני זוג?

רמז: זה לא מומלץ כלל.
בני זוג שיישב את ההסכם ביניהם נאלץ להיקלע שוב לביהמ"ש מפני שאביה של גרושתו לא אהב את התוצאות.

לאחר כשנתיים של מאבקים משפטיים, ניהול חקירות והוכחות הגענו ביחד עם הצד שכנגד להסכמות כוללות, לרבות המזונות, הרכוש, הזכויות הסוציאליות, הזכויות הכספיות, פירוק השיתוף, משמורת והסדרי ביקור וראיה.
במקרה זה, ייצגתי את הבעל (האב) מול האישה (האם) ובא כוחה.
שמחים וטובי לב – הן הלקוחות וגם אנחנו עורכי הדין – יצאנו מהיכל המשפט.

כשלושה שבועות לאחר מכן בני הזוג הלכו לביה"ד הרבני והתגרשו זו מזו. הבעל נתן את הגט והאישה קיבלה, היחסים ביניהם נרגעו והיו ממש מצוינים.

להשלמת התמונה, אציין רק כי במסגרת הסכם הגירושין ניתנה אפשרות לכל צד לרכוש את הזכויות בבית המגורים של הצד האחר. כלומר, לאישה עמדה הזכות לרכוש את חלקו של הבעל בבית וכך גם לבעל. האישה לא הצליחה לרכוש את חלקו של הבעל בבית ובסופו של יום והבעל הוא שרכש את זכויותיה בבית המגורים.
אלא שאביה של האישה לא אהב את ההסכם והוא בעיקר כעס שהחתן שלו רכש את הבית ולא בתו. עוד פרט קטן אבל חשוב להשלמת התמונה, אציין, כי אביה של האישה היה נוכח בכל הדיונים.

מספר חודשים לאחר מכן קיבל הבעל תביעה לביטול ההסכם חתום בשם אביה של האישה מהטעם שבתו היתה במצב נפשי קשה כשחתמה על ההסכם מאחר:
שהבעל איים עליה שאם לא תחתום הוא לעולם לא יתן לה גט
שסבלה מאלימות נפשית קשה מצד הבעל
משום שהבעל ניתק אותה מעורך הדין שלה
שהיא חתמה על ההסכם מתוך טעות והטעייה
כי הבעל הסתיר ממנה כספים משותפים וכך הצליח לרכוש את חלקה בבית ועוד ועוד…

בית המשפט לענייני משפחה דחה את התביעה תוך מתן הוצאות גבוהות לאחר שהתרשם שמי שעמד מאחורי התביעה היה אביה של האישה ולא האישה ואילו הדבר היה תלוי בה התביעה כלל לא היתה מגיחה לאוויר העולם.
בנוסף, האישה היתה מיוצגת על ידי עורך דין והיא מנועה מלטעון שהיא לא הבינה על מה חתמה.

מסקנות:
11. אסור לערב הורים בסכסוכים בין בני זוג ובטח לא בסכסוך הגירושין. זוהי טעות איומה. אנא אל תערבו ההורים ובטח לא להביאם לדיונים בבית המשפט.
22. קשה מאוד לבטל הסכם גירושין או הסכם ממון לאחר שהופעת בבית המשפט והצהרת, כי חתמת על ההסכם מתוך רצון חופשי ולאחר שהצהרת כי הבנת את תוכנו ומשמעויותיו. הסיכוי לביטול הסכם שכזה הוא נמוך מאוד.

שינוי גודל גופנים